Benfica – Beşiktaş: 1-1

Şampiyonlar ligi grup maçlarında ilk maçını Benfica ile deplanmanda oynayan Beşiktaş güzel bir oyunla ve en önemlisi 90+3. dakikada beraberlik golünü bularak bizleri çok sevindirdi.

Yediğimiz ilk golde, şişirme uzun bir top ile savunmanın arkasına atılmak istenen topun Beşiktaş stoperleri tarafından iyi takip edilemeyip yere düşmesi ve sonrasında kalemize çekilen şutun kalecimiz tarafından tutulamayacağını düşünerek kaleye doğru yaklaşılmaması yani “kaleci güvenliği”nin alınması unutulunca gol kaçınılmaz oldu.

senol-gunesİkinci yarı daha farklı oynayan Beşiktaş topla oynama yüzdesini % 54’e kadar çıkarması, deplasmanda baskılı oynadığının ve rakip takım tarafından önemsendiğinin göstergesidir.

Bununla birlikte Şenol hocanın oyuncu değişiklikleri de oyuna önemli katkı sağlamıştır. Şenol Güneş, Beşiktaş’ın oyuncu kadrosunun çok geniş olmasına rağmen sahada aksayan yönleri iyi tespit edip, hangi oyuncu ile bu aksaklığı giderebileceğini bilen bir hoca olduğunu gösterdi.

Quaresma’nın Beşiktaş defansının arkasına geçerek kazandığı bir topu, üzerine baskı yapan oyuncuya çalım atarak geçmek isteme fantazisini Kaptan Kaleci Tolga çok güzel bir şekilde kurtarmış olması maçın en önemli dönüm anı ve kurtarışıdır. Tolga o kurtarışı yapamasaydı hiçkimse Tolgaya hatalısın diyemeyecekti ve durum 2-0 olacaktı. Ama maalesef Talisca 90+3. dakikada serbest vuruştan gol atarak skoru 1-1’e getirdiğinden dolayı tek konuşulan isim oluyor. Kalecilerin kaderi…

onur-kurtaris

Leave a Reply