Turunçlu Demir – Hatay İdman Yurdu / 0-3

9 Haziran 2017 tarihinde Karsulular maçı sonrası, 29 Haziran 2017 Turunçlu maçı. Ramazan, bayram, tatil derken 20 gün sahalardan uzak antrenmansız bir şekilde maça çıktık.

Maç, her maçta olduğu gibi bizim baskılı oyunumuz ile başladı. Sağdan soldan rakip ceza sahası içerisine sık sık girmeye başladık. ceza saha sı dışından Mustafa Diker’in şutu kalecinin üzerinden ağlarla buluştu. 1-0

İlk golden sonra ataklarımız daha da yoğunlaşırken, rakibin bir uzun topla kaleci ile karşı karşıya pozisyon bularak tehlikeli atakları oldu. Defans bloğu atakları tecrübesiyle savuşturmasını bildi. İlk yarı sonucu 0-1.

Bu baskılar neticesinde bir orta saha mücadelesinde İsmail Karacan rakip defans bloğunun öne çıkmasıyla merkezden öne doğru çıkan Hasan Karaca’nın önüne yuvarladığı topu, Hasan gole çevirdi. 0-2

Rakip defansın oyundan düştüğü anlarda İlhan Kala’nın önüne atılan topa güzel bir vuruşla gole çevirdi. 0-3

Herkesin ayağına sağlık. Geceyi mutlu sonla bitirmenin mutluluğu ile sahadan ayrıldık.

Genel bir değerlendirme yapmak gerekirse, Maç boyunca rakip kaleye ataklarımızın yoğun olmasına rağmen gol bulmada zorlanıyorduk.

Kişisel hatalar acaba şu düşünceyle mi yapılıyordu? sorgulamak lazım.

“Şu hareketi yapayım, sonra pas veririm.”, “rakibi geçer geçmez pasımı vereceğim.”, “önce önümü boşaltayım sonra orta yaparım.”, “önce şu hareketi yapayım hele.” ve bunun gibi anlayış, bakış açısı gol yollarımızı tıkayan yanlı bir anlayış olduğunu farketmek gerek.

Leave a Reply