Hatay İdman Yurdu – Karsulular / 3-0

Erhan Aksay turnuvası D grubunda mücadele eden iki takım arasındaki maç, denk kuvvetlerin mücadelesi şeklinde geçti demek yanlış olmaz.

Karsulular Teknik Ekibi başta Şahap Çelik abimiz olmak üzere bu maça takımını iyi hazırlamış. Karsulular’ın teknik kapasitesi hernekadar daha kemale ermemişse de, maçtan kopmayan, skor ne olursa olsun mücadeleyi elden bırakmayan bir motivasyon ile 70 dakika içerisinde gayet centilmence mücadele ettiler.

Yere düşeni, yerden kaldırmak gibi büyük bir erdeme sahip bir ekip olarak olarak Erhan Aksay turnuvasına herkesin göremeyeceği bir renk katıyorlar.

Karsulu ekibinin kaçırdığı gol pozisyonları, Hatay İdmanyurdu’nun yakaladığı pozisyonlara göre daha net gol olabilecek konumdalardı. Bu arada Hatay İdman Yurdu takımı pas yaparak rakip kaleye gitme çabaları çoğu zaman rakibin defans oyuncuları tarafından kesilmesiyle, defans bloğunda zaafiyete sebebiyet oldu. Ancak Karsululuar turnuvaya ilk kez katılıyor olmanın tecrübesizliği ön plandaydı. Ellerine geçen fırsatları değerlendiremediler. Bu fırsatları Kaleci Gökmen Aydın ellerinde eritti.

İlk 18: Gökmen Aydın, Mete Cebesoy, Hüseyin Koca, Akif Sofuoğulları, İbrahim Sarıateş, İsmail Karacan, Ahmet Koca, Yunus Kala, Hasan Karaca, Mustafa Diker, İlhan Kala, Ahmet Akbulut, Murat Yusuf Akbulut, Arafat Yapıcı, Mehmet Ali Çiftçi, Levent Bayraktar, Hikmet Topal ve Mehmet Kadir Akbulut.

Günün Başarılı ismi olan Gökmen kalesinde güven veriyor. Defans bloğunda yer alan Mete geriden oyun kurarak takımı atağa çıkarma isteğinde, kenarlarda oynayan Hüseyin ve Akif ab,, önde oynayan İbrahim, takım kaptanlarına ayak uydurmuşlar. Aldıkları pası istikrarlı bir şekilde orta saha oyuncularına atma gayretindeler. Orta alanda oynayan Ahmet abi, İsmail, Hasan ve Yunus hocalarım hücuma kalkan takımı yönlendirme gayretindeler. Bu dörtlü rakipten çok top çaldı bu maç. İleri ikili İlhan ve Mustafa hocam gayretli bir şekilde mücadele ettiler.

Goller Yunus Kala, İsmail Karacan ve İlhan Kala’dan geldi. ek olarak İlhana ceza sahası içerisinde yapılan faulle bir de penaltı kazanıldı.

Seyircileri de unutmamak lazım: Amatör Takımımızın Yöneticisi Oğuzhan Öner ve iki oğlu u13 takımımızın sporcuları Hakan Semi ve Orhun. Amatör takım sporcularımız; Veli Ataş, Ali Ataş, Kadir Yurtcu ve Mert Can Yurtcu, Volkan Vedat Ekler, Metin Çelik, u13 takımımızıdan Kerem, Berat ve Enes Akbulut, Cihat ve Taha Sarıateş, Enes Yapıcı, Mustafa Mervan ve Bilal Akbulut, Yunus ve Enes Çiftçi. Bu arada Ali Ataş Erhan Aksay Takımımızda yönetici olarak her maça gelmekte. Yine Yöneticilerimizden Hanifi Çaparoğluda seyirciler arasındaydı. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Penaltı atışı da aşağıdaki videoda.

İyi seyirler.

 

https://youtu.be/Ko-hlu1ulKQ

 

Maçın son 6 dakikası

https://www.youtube.com/watch?v=woxJPmMNM4Q

Leave a Reply