u12 maçı Hatay İdman Yurdu – Tavla Spor 1-2

Bugün 21 Mayıs pazar Sümerler sahadaki u12 kategorisi grup son maçımıza çıktık.

Maç öncesi yağmur yağdı, acaba maçta yağar mı futbolu etkiler mi diye düşünürken hava çok güzel bir hal aldı ve seyir zevki yüksek bir maç izledik.

Hatay İdman Yurdu olarak mücadeleden yılmayan, rakibin fiziksel üstünlüğü ne olursa olsun bıkmadan, çekinmeden top oynayan mizacı yine sahaya yansımıştı. Görev alan çocuklarımızın hepsi elinden geleni yaparak güzel bir turnuvayı da sonlandırmanın mutluluğu içerisindeyiz.

Ayrıca Tavla Spor’dan ilginç bir taç atma tekniği öğrendik 🙂 Sporcu önce topu sahaya girmeyecek şekilde atarak rakibin hareketini inceliyor. İkinci atışta topu saha içerisine atıyor. Futbol adına daha öğrenecek çok şeyimiz varmış 🙂

Bir de bahsetmeden geçemeyeceğim bir konu daha zuhur etti. Sümerler sahada yorumcular peydah olmuş. Kılığına, kıyafetine, görevine bakmadan küçücük çocukların oyunundan kendine de pay çıkarma gayretinde olmaları beni üzdü. Görünen köye kılavuzluğu ancak salaklar yapar. Gerçi ben gereken cevabı yerine ulaştırdım kimse endişelenmesin. Bu konu cereyan ederken tesiste görevli Abdullah BAYRAKDAR abime yaklaşımından dolayı teşekkür ediyorum.

Gelelim yıl boyu kahrımızı çeken, çocukları sokak sokak, mahalle mahalle toplayan, alacağı sporcumuzun kapısında dakikalarca sabır içerisinde bekleyen, sporcuları susuz bırakmayan, her sporcuya bir baba şevkati ile yaklaşan yöneticilerimiz Ahmet SALDIRAN, H. Oğuzhan ÖNER, Tamer MÜLAYİM‘e yıl boyu, tekrar ediyorum yıl boyu verdikleri emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum, varolun, sağolun.

Ve sıra geldi sporcu çocuklarımıza…

Cihat SARIATEŞ

Adem SALDIRAN

Muhammed Kerim MÜLAYİM

Hakan Semi ÖNER

Yakup KÜRT

İsmai Bilal AKBULUT

Fevzi ZEYTUNELİ

Muhammed Emin SOYALAN

Berat AKBULUT

Orhun ÖNER

Faruk SALDIRAN

Yahya SALDIRAN

Taha SARIATEŞ

veeeee

Uğur ÇELİK

Hepinizin gözlerinden öpüyorum.

Leave a Reply