Yüksek Lisans ve Doktora Mezuniyeti Dilekçe örneği

Uzun bir süreç. Yorucu bir süreç. Başlangıçta sıkıcı bir süreç. Zaman ilerledikçe öğretmenlerimize, derslere alıştıkça kolaylaşan, kolaylaştıkça sevilen ve ilginizi artıran bir süreç.

İlk başladığınızda “acaba bitirebilecek miyim?” sorusu devamlı gözünüzün önünde olur. İyi dostluklar, iyi arkadaşlıklar, iyi öğrenci-öğretmen ilişkileri bu süreci kolaylaştırır ve kısaltır. “Tutkunuz” bu süreci kısaltır. Yorgunlukları, zorlukları, engelleri bir kenara iterseniz, itebilirseniz bu süreç kısalır.

“Hele bitsin de dinlenirim, daha sonra tatil yaparım.” düşünceleri kesinlikle yanlıştır. Asıl iş; yüksek lisansı bitirdikten sonra doktora için yabancı dil ve yoksa Ales sınavına yoğun bir şekilde çalışma başlar. Doktora sonrası ise; kadro alma çalışmaları girişimleri başlar, makale yayınlama çalışmaları başlar, akademik çalışmalar hızlanır. Yani yine dinlenecek vakit bulamazsınız.

Yüksek lisans veya doktoranızı bir devlet memuru iken bitirmiş iseniz bunu bildirmek için elimizi çabuk tutmamız lazım. Öğretmen iseniz okul idaresine diplomanızı bir örneği ile birlikte dilekçe yazarak hem ek derslerin artırımlı alınması, kademe ilerlemesinin yapılması, mebbisteki ve maaş bilgilerinizdeki bilgilerin mutlaka acilen ve çabucak güncellenmesi gerekmektedir. Her an size maddi olarak olması gereken katkıları, hak etmiş olduğunuzu daha geç almanız demektir. Burada sizlere benzer 3 tane dilekçe örneği hazırladım. Üçünü de indirip hoşunuza gideni veya gitmese bile bunlardan bir tanesini kendinize göre uyarlayarak okul idaresine bir an önce vermenizi tavsiye ediyorum. Bu sayfaya gelip de bu dilekçeleri indirmiş iseniz ya da indiriyor iseniz mutlaka yüksek lisans ve doktora yı yeni bitirmiş siniz demektir. Hayırlı olsun dilek ve temennilerimle.

Dilekçe Örneği 1 Dilekçe Örneği 2 Dilekçe Örneği 3

Dosya bağlantıları güncellenmiştir. 23/Eylül/2021

4 Comments

  1. Bu önemli ve detaylı çalışma için teşekkür ederiz. Dilekçe örneği 1 olanı kullandım iadeye teslim ettim.

  2. Linkler ölmüş, yeniler misiniz?

  3. Dosya bağlantıları güncellenmiştir. 23/Eylül/2021

Leave a Reply